Samsung’un katlanabilir ekranı askeri düzeyde dayanıklılık sertifikası aldı

Samsung Display’in katlanabilir teknolojideki dayanıklılığı konusunda önemli bir ilerleme kaydettiği görülüyor. Şirketin en son nesil katlanabilir akıllı telefonlarında yer alan 7 inçlik katlanabilir paneli, ABD Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen MIL-STD 810G dayanıklılık testlerinden başarıyla geçti. Bu testler, ekipmanların aşırı koşullarda dayanıklılığını titizlikle değerlendiriyor. Katlanabilir bir panelin bu sertifikayı alması bir ilk olma özelliği taşıyor.

Bağımsız güvenlik bilimi uzmanı UL Solutions tarafından yapılan bir dizi deneme, panelin zorlu ortamları taklit edecek şekilde tasarlandı. Samsung’un belirttiğine göre, katlanabilir ekran dondurucu sıcaklıklarda (-10 derece Celsius) buz tabakası altında işlevselliğini korudu ve -32 ile 63 derece Celsius arasında hızlı sıcaklık değişimlerine dayanıklı olduğunu kanıtladı. Ayrıca, çeşitli yönlere düşürülerek yapılan testlerde 1.22 metre yükseklikten defalarca düşürülmesine rağmen işlevselliğini yitirmedi. Panel aynı zamanda, astronot eğitiminde yaşananlara benzer şekilde, Dünya’nın yer çekimi kuvvetinin 10.5 katına kadar olan şoklara da dayanıklı olduğunu gösterdi.

Samsung’unkatlanabilir  ekranı askeri düzeyde dayanıklılık sertifikası aldı

Bu sertifika, Samsung’un katlanabilir ekran pazarındaki konumunu pekiştiriyor. Samsung Display’in Küçük ve Orta Ölçekli İş Birimi pazarlama başkanı Jo Yong-Seok, katlanabilir ekranların artık daha az dayanıklı olduklarına dair ön yargıların ötesine geçtiğini ve bu sertifikanın, katlanabilir ekranların daha geniş bir cihaz ve ortam yelpazesinde kullanılmasının beklendiğini belirtti.

Katlanabilir telefonlar genellikle kırılgan oldukları yönünde bir üne sahipken, Samsung cihazlarını daha dayanıklı hale getirmek için aktif olarak çalışıyor. Şirket, katlanabilir cihazlara suya dayanıklılık derecelendirmesi getiren ilk firma oldu ve şimdi de ekranları için askeri düzeyde sertifika kazandı. Bu, katlanabilir teknoloji için önemli bir ilerleme olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x