Kabine bugün toplanıyor: İşte masadaki kritik konular!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelecek. Toplantının ardından Erdoğan’ın alınan kararlar ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

İç ve dış siyasette yaşanan gelişmelerin yanı sıra ekonomideki son durum da masada olacak.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi ziyareti, Tahıl Koridoru ve Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmelerin kabinede ele alınması bekleniyor.

TIKLAYIN – Erdoğan: Putin ‘Fakir ülkelere 1 milyon ton tahılı göndermek için lojistik çalışmalar yaptık’ dedi; biz de ‘Üzerimize ne görev düşüyorsa Türkiye olarak varız’ dedik

Öğrencilere vergisiz telefon, ev hanımlarına emeklilik de sırada

Öte yandan öğrencilere vergisiz telefon, ev hanımlarına emeklilik, evlilik kredisi, taşerona kadro gibi konuların ayrıntıları için bekleyiş devam ediyor.

Ekonomistlerin gözü Orta Vadeli Program’da

Ekonomide ise gözler Orta Vadeli Programa çevrildi. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği programın hazırlıklarında sona gelindi. Program ile hem orta vadeli öngörüler belirlenecek, hem de yapısal reform adımları açıklanacak. Toplantıda programa ilişkin son değerlendirme yapılacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x