Halil Umut Meler’e Yapılan Saldırıya Dair Saha Komiserinin Raporu Ortaya Çıktı

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e saldırmasına futbol dünyasından tepkiler gelmeye devam ederken maçın saha komseri raporuna ulaşıldı. NTV’nin ulaştığı raporda, Koca’nın olay sonrasında da tehditlerinin devam ettiği belirtildi.

Kulüp başkanı Faruk Koca, Rizespor maçının bitiş düdüğü ile hakem Halil Umut Meler’e saldırmıştı.

Meler, Koca’nın attığı yumruk sonrasında hastaneye kaldırılmıştı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Koca, ilk ifadesinde üzerine atılan suçları kabul etmemişti.

Kulüp yöneticisinin ‘Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebiyle de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim.’  şeklinde savunma yaptığı bilgisine ulaşılmıştı.

İfadesinin ardından istifa eden Koca ile iki şüpheli, Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmişti.

Şahısların “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kırık oluşacak şekilde yaralamak” suçundan tutuklandığı belirtilmişti.

Olaya dair adli soruşturma devam ederken NTV, saha komiseri raporuna ulaştı.

NTV’nin aktardığı habere göre, raporda olayların koridorda da devam ettiği belirtilirken eski MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hareketlerde bulunarak ‘Buradan çıkamayacaklar.’ dediği de ifade edildi. Koca,‘Sizi bitireceğim’ diyerek tehdit ettiği iddiasını kabul etmemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x