Google Maps yapay zeka destekli birçok yeni özelliğe kavuşuyor

Google Haritalar, arttırılmış yapay zeka gücündeki yeni özelliklerle kullanıcılarına daha etkili bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Bu özellikler arasında yerlerin dikkat çekici 3D görüntülerini oluşturmayı amaçlayan “İmmersif Görünüm”, cep telefonunun kamerasıyla çevremizdeki şeyleri tanımamıza yardımcı olan “Lens” ve haritanın daha detaylı bir şekilde gösterimi bulunuyor.

İmmersif Görünüm özelliği, Sokak Görünümü ve hava fotoğraflarından binlerce görüntüyü bir araya getirerek gerçekçi 3D görseller oluşturuyor. Bu sayede kullanıcılar, ziyaret etmeyi planladıkları yerleri önceden gözlemleyebiliyor. Bu özellik şu anda Amsterdam, Barcelona, Dublin, Floransa, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Miami, New York, Paris, San Francisco, San Jose, Seattle, Tokyo ve Venedik şehirlerinde hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabiliyor.

Google Maps yapay zeka destekli birçok yeni özelliğe kavuşuyor

Lens özelliğiyle, telefonunuzun kamerasını kullanarak çevrenizdeki nesneleri tanımlayabilir ve hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu özellik şu anda Austin, Las Vegas, Roma, São Paulo ve Taipei dahil olmak üzere 50’den fazla şehirde aktif.

Google Haritalar, yapıların daha ayrıntılı ve gerçekçi bir şekilde gösterimi için bir güncelleme alıyor. Ayrıca, otoyollarda şerit detayları da daha iyi hale getiriliyor. Bu güncelleme önümüzdeki aylarda 12 ülkede kullanıcılara sunulacak.

Elektrikli araç kullanıcıları için haritalar, şarj istasyonları hakkında daha detaylı bilgi sunuyor. Şarj cihazı uyumluluğu, şarj hızı seçenekleri ve son kullanım durumu gibi bilgilere ulaşmak mümkün. Bu özellik şu anda ABD’de hem Android hem de iOS cihazlarda aktif.

Sonuç olarak, bu yeni yapay zeka destekli özelliklerle Google Haritalar, kullanıcılarına dünyayı keşfetme ve etraflarında olan biteni anlama konusunda daha etkili araçlar sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x