Çörek otlu yoğurttan gelen mucize! Bir tutamı metabolizmayı motor gibi çalıştırıyor

Yoğurt ve çörek otu düzenli tüketildiğinde beslenme rutininizi destekleyen besin değeri güçlü içeriklerdir.

Sindirim sağlığını iyileştirir

Çörek otu içeriğindeki yüksek oranda yağ, A, B ve C vitaminleri, demir, kalsiyum, çinko, fosfor, magnezyum, manganez ve bakırla dikkat çeker.

Çörek otu yüksek besin değeri sayesinde sindirim sağlığını iyileştirir, enerji seviyesini artırır ve bağışıklık sistemini destekler.

Yüksek besin değerine sahip

Yoğurt ise içeriğindeki A, B ve E vitaminleri, potasyum, fosfor ve çinko sayesinde yüksek besin değerine sahiptir.

Yoğurdun sahip olduğu yüksek protein içeriği kas gelişimini destekler ve tokluk hissi yaratır. Böylece kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olur.

Bir arada tüketince daha faydalı

Ayrı ayrı besin değeri yüksek olan bu iki gıdayı bir arada tüketince ise adeta bir mucize etkisi yaratıyor. Özellik gece yatmadan önce tüketildiğinde tokluk hissi oluşturarak aşırı yeme isteğine ket vuruyor.

Aynı zamanda çörek otu ve yoğurt karışımı düzenli tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırarak kilo yönetimine yardımcı oluyor.

Antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde sinirim sistemi sağlığını destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalp sağlığını iyileştirir.

Ayrıca solunum sorunlarına iyi bir takviye olarak destekleyici olabilir ve cilt sağlığını iyileştirmek için de etkili olabilir.

Ancak özellikle kronik bir rahatsızlığınız var ve düzenli ilaç kullanıyorsanız bu tür bir beslenme değişikliği yapmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x